Гостьова лекція з кібергігієни від партнерів університету з кіберполіції України
14 травня 2024 року в університеті відбулася онлайнова зустріч-лекція «Кібергігієна», яку провели наші партнери, представниці Кіберполіції України Наталія Осадча і Лілія Пронтенко.
Були порушені надважливі питання, зокрема:
- Що таке кіберзлочини і які з них сьогодні є найбільш поширеними?
- Як не стати жертвами фішингу, телефонного шахрайства, скримінгу?
- Як убезпечити браузер?
- Як підібрати антивірус?
- Як подбати про безпеку в соціальних мережах?
Окремо поговорили про «гачки», які використовують шахраї, а саме: пропозиції роботи з грошовими переказами через свій рахунок, обіцянка подарунків / різних видів соціальної допомоги з переходом за покликанням, прохання надати код з SMS під будь-яким приводом, непрозорі схеми оплати товарів і послуг на відкритих платформах продажу.
![photo 2024 05 14 15 33 10](/images/news/2024/photo_2024-05-14_15-33-10.jpg)
Не менш важливою частиною розмови стала презентація проєкту BRAMA (https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6) – медіаресурсу, який націлений на:
- знищення російських осередків в Інтернеті;
- зменшення рівня булінгу та цькування в мережі;
- протидія наркотикам та шахрайству;
- навчання та тренінги з кібергігієни й інформаційної гігієни;
- формування активної позиції громадян у питаннях кібербезпеки.
![photo 2024 05 14 15 36 18](/images/news/2024/photo_2024-05-14_15-36-18.jpg)
На завершення гості порадили у випадках зіткнення з шахраями в кіберпросторі звертатися до кіберполіції України на телефони гарячої лінії, електронну пошту, а також за фізичною адресою, вказаною на сайті.
Лекція викликала багато запитань і жваву дискусію. Присутні (339 осіб) ділилися конкретними кейсами, запитували порад, обмінювалися інформацією щодо найкращого вирішення проблемних питань у тих чи інших випадках зіткнення з кібершахрайством.
![photo 2024 05 14 15 04 22](/images/news/2024/photo_2024-05-14_15-04-22.jpg)
Дякуємо гостьовим лекторкам пані Наталії і пані Лілії, сподіваємося на продовження співпраці.