Головна / Новини / Події / Гостьова лекція з кібергігієни від партнерів університету з кіберполіції України

14 травня 2024 року в університеті відбулася онлайнова зустріч-лекція «Кібергігієна», яку провели наші партнери, представниці Кіберполіції України Наталія Осадча і Лілія Пронтенко.
Були порушені надважливі питання, зокрема:
-  Що таке кіберзлочини і які з них сьогодні є найбільш поширеними?
-  Як не стати жертвами фішингу, телефонного шахрайства, скримінгу?
-  Як убезпечити браузер?
-  Як підібрати антивірус?
-  Як подбати про безпеку в соціальних мережах?
Окремо поговорили про «гачки», які використовують шахраї, а саме: пропозиції роботи з грошовими переказами через свій рахунок, обіцянка подарунків / різних видів соціальної допомоги з переходом за покликанням, прохання надати код з SMS під будь-яким приводом, непрозорі схеми оплати товарів і послуг на відкритих платформах продажу.

photo 2024 05 14 15 33 10

Не менш важливою частиною розмови стала презентація проєкту BRAMA (https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6) – медіаресурсу, який націлений на:
-  знищення російських осередків в Інтернеті;
-  зменшення рівня булінгу та цькування в мережі;
-  протидія наркотикам та шахрайству;
-  навчання та тренінги з кібергігієни й інформаційної гігієни;
-  формування активної позиції громадян у питаннях кібербезпеки.

photo 2024 05 14 15 36 18

На завершення гості порадили у випадках зіткнення з шахраями в кіберпросторі звертатися до кіберполіції України на телефони гарячої лінії, електронну пошту, а також за фізичною адресою, вказаною на сайті.
Лекція викликала багато запитань і жваву дискусію. Присутні (339 осіб) ділилися конкретними кейсами, запитували порад, обмінювалися інформацією щодо найкращого вирішення проблемних питань у тих чи інших випадках зіткнення з кібершахрайством.

photo 2024 05 14 15 04 22

Дякуємо гостьовим лекторкам пані Наталії і пані Лілії, сподіваємося на продовження співпраці.